דיקור יבש


ליקויים שונים בתפקוד השרירים עלולים לגרום לרגישות ולכאב בנקודות מסוימות.

בעזרת 'דיקור יבש', מעסים את הנקודות הכואבות עד שחרור מלא והקלה.

 

אם אתם חשים בנקודות רגישות וכואבות בשריר, נקודות הדק (trigger points), כנראה שסיבי השריר באותה נקודה "נקשרו" זה בזה, והדבר מחייב את שחרורם. בעזרת טיפולי פיזיותרפיה ב'דיקור יבש', ניתן לשחרר את השרירים ולהפחית את הכאב.

 

טכניקת ה'דיקור היבש' 

בטכניקת ה'דיקור היבש' (דיקור מערבי), מוכנסת מחט דקה מספר פעמים לעומק השריר (בשונה מדיקור סיני שהינו שטחי), במקום בו חשים בנקודות הטריגר, עד לשחרורן. הדיקור הוא יבש משום שבזמן החדרת המחט אין הכנסת חומרים/ תמיסות אלא המחט עצמה היא הטיפול.

 

שימו לב – החדרת המחט לעומק השריר מחייבת ידיעה מוחלטת של אנטומיה ורק פיזיותרפיסטים/ רופאים שעברו הכשרה בכך יכולים לעשות זאת.

 

מתי כדאי לטפל ב'דיקור יבש'?

ה'דיקור היבש' יעיל ובטוח מאוד לטיפול בבעיות שמקורן בליקוי בתפקוד השרירים כתוצאה מ:

 

  • ניתוחים אורטופדיים
  • כאבים כרוניים
  • פציעות ספורט
  • תאונות
  • דלקות גידים

 

ליקוי בתפקוד השרירים מתבטא בכאבי צוואר, כאבי גב למיניהם, כאבי ראש, תסמונת הצביטה בכתף, SIATICA, כאבי ברכיים, כאבי עקבים כמו דורבן  ו- plantar fasciitis, מרפק טניס ועוד.

 

להחזיר תנועה לשריר

הדיקור גורם לגירוי, שמחדש את פעולת השריר על ידי שיפור זרימת הדם, משחרר את העצב המעצבב את השריר ומחזיר לו את טווחי התנועות המקוריות. הדיקור אורך מספר דקות ולאחריו משלבים טכניקות טיפול נוספות לשיקום השריר כגון עיסוי רקמות עמוק, מתיחות פאסיביות ואקטיביות, קינזיוטייפינג והתאמת תרגילים לחיזוק השריר והחזרתו לפעולה תקינה. 

 

 

 

האם ה'דיקור היבש' כואב? 

המחט דקה מאוד ולא מכאיבה. בהגעה לנקודת הדק, מתרחשת תגובה מהירה בשריר, Twitch, שמהווה את שחרור השריר הכאוב והמכווץ. כל אחד חווה כאב מהיר זה בצורה שונה אך לאחר עיסוי מקומי וחימום, הכאב נעלם וחל שיפור בטווחי התנועה של השריר והמפרק הפגועים. במקרים בהם נשאר כאב והרגשה של שריר תפוס, יש התאוששות מלאה כ-48 שעות לאחר מכן, כך שתוכלו לבצע את הפעילות הגופנית עליה המלצנו.אנו משתמשים בטכניקת ה'דיקור היבש' עבור בעיות אורטופדיות שונות שמתאימות לדיקור ופעמים רבות הוא נמצא כפתרון היעיל ביותר.לא נמצאו תמונות
logo בניית אתרים